Forum Renault Clio

SERDECZNIE WITAMY NA FORUM PRZYJAZNYM WSZYSTKIM ŚRODOWISKOM MIŁOŚNIKÓW SAMOCHODÓW W INTERNECIE I POZA NIM
Dzisiaj jest 2019-09-19, 07:14

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Avancé
Avancé
Awatar użytkownika

Samochód: Clio3faza1
Pojemność silnika: 1200
Typ silnika: D4F D740
Rodzaj paliwa: LPG
Województwo: śląskie
Podziękował: 0
Otrzymał: 1
Witam

mam do Was pytanie odnośnie zakupu samochodu z zastawem bankowym:

Mój szwagier znalazł Mercedesa ML sprowadzonego z USA w 2009 roku do Polski i napalił się na niego bo jest dobra cena. Auto 3,5 l z LPG, przebieg 170tys (ponoć) i właściciel chce za niego 40.000zł (a wartość rynkowa to ok 50-55 tys). Jak mi szwagier zaczął opisywać to zapaliła mi się "czerwona lampka" a nawet kilka:

1. Auto jest zarejestrowane na firmę żony tego gościa - i przy zakupie w zeszłym roku przerobione zostało na ciężarowe - ale nie ma kratki

2. Gość chce 40 tys ale fakturę wystawia na 10.000 zł brutto (kombinacje z VAT).
Tutaj może być problem z domiarem VAT-u przez US oraz z ubezpieczenie AC

3. Pod auto został wzięty kredyt i zostało do spłacenia 2 raty (klient ma wpłacić kasę do banku i wziąć potwierdzenie, że zapłacił)

4. W dowodzie jest wpisany bank jako współwłaściciel - więc pewnie trzeba wyprostować sprawę z zastawem bankowym

5. W karcie pojazdu jest adnotacja o zmianie ładowności z 320 kg na 690 kg

Ja odpuściłbym to auto ale szwagier się napalił i jutro chce jechać kupić (gość ma jechać z nim do banku i spłacić ostatnie 2 raty)

Czy powyższe moje obawy mogą być zasadne?

Co Wy zrobilibyście w takiej sytuacji?

Tytuł:
ZAŁOŻYCIEL
ZAŁOŻYCIEL
Awatar użytkownika

Samochód: Renault
Pojemność silnika: 1500
Rodzaj paliwa: diesel
Podziękował: 276
Otrzymał: 177
grzesju pisze:
Co Wy zrobilibyście w takiej sytuacji?

ja bym zrobił to samo co Ty proponujesz = dał sobie spokój

Potrzebujesz porady dotyczącej CB radia :?:
Kliknij w logo poniżej:

Obrazek

Expert
Expert

Samochód: Clio3faza1
Województwo: małopolskie
Podziękował: 1
Otrzymał: 2
grzesju pisze:
2. Gość chce 40 tys ale fakturę wystawia na 10.000 zł brutto (kombinacje z VAT).

Jeśli chodzi o ten punkt, to rozmawiałam ostatnio o takich sytuacjach z księgową. Jeżeli US nie zorientuje się od razu to i tak przez pięć lat nie można spać spokojnie. Zarówno sprzedający jak i kupujący uczestniczą w oszustwie i obie strony podlegają karze. Chyba, że jednej stronie puszczą nerwy i sama przyzna się do oszustwa i tym samym pogrąży drugą stronę.

Podobnie jak Francuz, odradzam zakup.

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Thalia1faza2
Typ silnika: K9K
Podziękował: 384
Otrzymał: 254
Ad. 2 - Po pierwsze to oszustwo (jak już wcześniej pisano), po drugie może się nawet udać ubezpieczyć AC na 40 tys. zł, ale po ew. kradzieży ubezpieczyciel po sprawdzeniu nie wypłaci więcej niż wartość auta widniejąca na fakturze (wiele takich przypadków było już opisanych w necie - to że samochód był ubezpieczony na 40 tys. zł, to nic nie znaczy, odszkodowanie i tak będzie wynosić maksymalnie do 10 tys. zł).
Ad. 3, 4 - Obowiązkowo potwierdzenie z banku, że wszelkie należności związane z autem są już spłacone. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy na samochodzie nie ma jeszcze zastawu w Sądzie Rejestrowym (jak jest to trzeba z zaświadczeniem z banku zgłosić się do tego sądu i złożyć wniosek o zdjęcie zastawu, po ok. 2 - 3 tygodniach dostaje się zaświadczenie z tego sądu i z nim udajemy się do wydziału komunikacji i wnioskujemy o anulowanie wpisu o zastawie w dokumentach auta, w sądzie wnosi się stosowną opłatę).

Lepiej niech sobie szwagier odpuści to auto, za dużo kombinacji finansowo-prawnych (również możliwość straty większej sumy pieniędzy), a o tym, że te Mercedesy są bardzo usterkowe, a ich naprawy bardzo drogie - to nie wspomnę (sprzedawca o tym wie i chce się go szybko pozbyć i jeszcze na tym zrobić interes).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.