Forum Renault Clio

SERDECZNIE WITAMY NA FORUM PRZYJAZNYM WSZYSTKIM ŚRODOWISKOM MIŁOŚNIKÓW SAMOCHODÓW W INTERNECIE I POZA NIM
Dzisiaj jest 2018-11-16, 19:39

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Débutant
Débutant

Samochód: Clio2faza1
Pojemność silnika: 1200
Typ silnika: B
Rodzaj paliwa: benzyna
Województwo: mazowieckie
Podziękował: 0
Otrzymał: 0
Jaki jest algorytm postępowania w przypadku stłuczki, której jestem ofiarom? Wzywać policję czy samemu załatwić kwestie formalne - czyli napisać oświadczenie itd? Jak to wygląda w waszym przypadku?

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Thalia1faza2
Pojemność silnika: 1500
Typ silnika: K9K
Rodzaj paliwa: diesel
Województwo: śląskie
Podziękował: 315
Otrzymał: 190
W przypadku stłuczki, usunąć auta z drogi (żeby jej nie blokowały). Jeśli jesteś poszkodowany, to wezwać policaji (a jeśli jesteś sprawcą to zaproponować napisanie oświadczenia).

Expérimenté
Expérimenté

Samochód: inny
Pojemność silnika: inna
Rodzaj paliwa: inne
Województwo: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 126
Otrzymał: 141
Przede wszystkim dogadać się jak ludzie a jak się nie da to ostatecznie policja. Wezwanie policji jest równoznaczne z ukaraniem w postaci mandatu i nałożeniem punktów karnych (dodatkowy koszt) całą reszta i tak poleci ze składki ubezpieczeniowej.

ZAŁOŻYCIEL
ZAŁOŻYCIEL
Awatar użytkownika

Samochód: Renault
Podziękował: 182
Otrzymał: 132
Pejo pisze:
Przede wszystkim dogadać się jak ludzie a jak się nie da to ostatecznie policja. Wezwanie policji jest równoznaczne z ukaraniem w postaci mandatu i nałożeniem punktów karnych (dodatkowy koszt) całą reszta i tak poleci ze składki ubezpieczeniowej.

z tego co wieść gminna niesie to "jak ludzie" potem różnie wygląda .....
pojawiają się deklaracje, że niby pod presją, w stresie powypadkowym ktoś coś tam potwierdził, a w rzeczywistości niby nie tak było ......
ja wyznaję prostą zasadę: zawsze policja :!:

Potrzebujesz porady dotyczącej CB radia :?:
Kliknij w logo poniżej:

Obrazek

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Thalia1faza2
Typ silnika: K9K
Podziękował: 315
Otrzymał: 190
Główny problem polega na tym, że spisane na miejscu zdarzenia (kolizji) oświadczenie o przyznaniu się do winy jest dopiero wtedy ważne, jeśli "sprawca" kolizji potwierdzi je, wezwany do swojego ubezpieczyciela. Żaden ubezpieczyciel nie jest chętny do wypłacania odszkodowań, więc nie będzie dochodził, "to dlaczego pan podpisał to oświadczenie". Tak jak wcześniej napisano, wystarczy mu odpowiedź typu "byłem w stresie, a tamten kierowca był agresywny". I wtedy poszkodowany ma problem z likwidacją szkody czy wypłatą odszkodowania, w gdyby na miejscu byli policaje, to byłaby policyjna notatka ze zdarzenia i wszystko byłoby jasne.

Expérimenté
Expérimenté

Robią tak ludzie bez krzty honoru a jeśli robią to w takiej sytuacji to dla mnie są nic nie warci. Moje słowo jest świętością i jeśli coś obiecam słownie to tak jakbym się pod tym odpisał. Skoro ludzie nie umieją się dogadać to wzywają policję, dla mnie to kolejny dowód na brak z ich strony porozumienia oraz dojrzałości. Jak tak dalej będzie to policja będzie wzywana do wyrzucanych papierków na chodnik z powodu kłótni sąsiadów i nie będzie się zajmowała tym czym powinna. Nauczmy się dogadywać.

Expert
Expert

Samochód: Clio3faza1
Typ silnika: k9k 768
Województwo: podkarpackie
Otrzymał: 11
Na dziś gdybym miał stłuczkę z kimś kto nie ma DR i OC z sobą to wyboru żadnego nie ma, wzywamy policjantów.

ZAŁOŻYCIEL
ZAŁOŻYCIEL
Awatar użytkownika

Podziękował: 182
Otrzymał: 132
Pejo pisze:
Nauczmy się dogadywać.

raczej przestrzegajmy dogadanych ustaleń - niestety sprawcy często o tym zapominają ...

Potrzebujesz porady dotyczącej CB radia :?:
Kliknij w logo poniżej:

Obrazek

Débutant
Débutant

Pojemność silnika: 2000
Typ silnika: b
Województwo: mazowieckie
Otrzymał: 1
No właśnie i w tym jest problem. Bo chciałoby się zrobić uprzejmość dla drugiego człowieka, nie wzywając policji - bo jest ona po to, aby wystawić mandat oraz odebrać punkty karne. Druga kwestia, co zrobić w sytuacji, gdy oświadczenie podpisane przez obie strony nie jest ważne? Skoro taki dokument nie być ważny, to jak dochodzić swoich praw?
Z innej beczki - proponuję od razu dzownić do ubezpieczyciela. Zapiszcie sobie tą stronę: https://wygodnie.pl/zglos-szkode macie tam nr telefonów do większości towarzystw ubezpieczeniowych.

Expert
Expert
Awatar użytkownika

Samochód: Clio2faza4
Podziękował: 6
Otrzymał: 22
Nie ma się co dogadywać i spisywać oświadczenia, bo ludzie są jacy są. Prosty przykład: mój wujek skodą octavią puknął z tyłu w nagle zatrzymującą się astrę I w kombiku (du pa wysoko). Szkoda większa po jego stronie -pęknięty zderzak i lekka wgniotka na masce. Na astrze porysowany zderzak i pęknięta lampa. Nie oszukujmy się, za 200-300 zł (cenę mandatu) można wymienić i lampę i zderzak w całości. Wujek poczuwał się do winy, jednak obojgu spieszyło się do pracy, spisali oświadczenia, wymienili numerami i pojechali. Na drugi dzień poszkodowany nie odbierał telefonu, kolejnego również, więc wujek zostawił informację na poczcie głosowej poszkodowanego z prośbą o kontakt. Kilka dni po całym zdarzeniu otrzymał wezwanie na komendę w celu złożenia wyjaśnień dotyczących kolizji i ucieczki! z miejsca zdarzenia - taka była wersja poszkodowanego. Ostatecznie wyjaśniło się, że ucieczki nie było, bo przecież jest oświadczenie, ale poszkodowany twierdził, że nie było kontaktu w celu ustalenia "odszkodowania" więc zgłosił sprawę na policję, bo bał się, że będzie oszukany. Tak więc nie dość, że koszty naprawy skody nie były małe to doszła maksymalna kwota mandatu, a zniżki i tak poleciały. Gdyby od razu wezwali policję sprawa byłaby wyjaśniona, uwidocznione szkody, więc i mandat byłby parę stówek mniejszy, bez nerwówki na komendzie... Nie warto ufać ludziom.

Expert
Expert

Samochód: Clio2faza2
Pojemność silnika: 1200
Typ silnika: d4f
Podziękował: 15
Otrzymał: 9
Bogdan61 pisze:
oświadczenie o przyznaniu się do winy jest dopiero wtedy ważne, jeśli "sprawca" kolizji potwierdzi je, wezwany do swojego ubezpieczyciela.

To chyba jest najważniejsze. W moim przypadku tak było. W zdarzeniu, które było z mojej winy spisaliśmy oświadczenie bez wzywania policji. Za kilka dni przyszło pismo od ubezpieczyciela, czy takie zdarzenie miało miejsce tak jak opisane w oświadczeniu. Ja potwierdziłem i wtedy poszkodowany nie ma problemu z naprawą auta.

Expérimenté
Expérimenté

Nie ma bo zachowałeś się jak facet a nie jak szczur !! Po tym poznać faceta a nie takie pie… bo byłem w stresie... a kto w nim dzisiaj nie jest. Masz u mnie kolego duży plus i szacunek bo zachowałeś się honorowo i o tym właśnie mówiłem i o to mi chodziło. Brawo Kuba :564:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.