Forum Renault Clio

SERDECZNIE WITAMY NA FORUM PRZYJAZNYM WSZYSTKIM ŚRODOWISKOM MIŁOŚNIKÓW SAMOCHODÓW W INTERNECIE I POZA NIM
Dzisiaj jest 2019-03-26, 01:45

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dlugo kreci
MODERATOR
MODERATOR
Awatar użytkownika

Samochód: inny
Pojemność silnika: inna
Typ silnika: 700 KM
Rodzaj paliwa: benzyna
Województwo: śląskie
Podziękował: 59
Otrzymał: 121
Termi ale fachowcowi się placi a ludzie chcą ASO za 5 zł a podatki a koszty ....
Nie bronię ASO ale jak ktoś mi mówi że za usługę ponadstandardową której nie ogarnia ASO ja chcę za drogo to rece opadają /// Pamiętam jak pomagałem w klubie. Diagnostyka + naprawa powiedzialem gościowi 40 zł a on wiesz ja mam tylko 20 i to był przełom powiedzialem jedź do ASO

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Clio1faza2
Pojemność silnika: 1900
Typ silnika: F7P
Województwo: dolnośląskie
Podziękował: 6
Otrzymał: 69
Dobrze o tym wiem, bo my akurat robimy takie przypadki, z którymi ASO sobie nie radzi (różnych marek). Wcale nie bierzemy mało ale jest zrobione dobrze a klient tak naprawdę płaci mniej, niż miałby płacić godzinowo za szukanie jakiejś skomplikowanej usterki elektrycznej, np. braku komunikacji z większością sterowników i cuda w aucie, że jakby popatrzeć co się tam dzieje, to bardziej do egzorcysty niż na warsztat ;)

Tak to czasem z ludźmi jest, chcesz za dobrze to jeszcze będzie źle. I jak sam jestem w stanie ogarnąć komuś coś trudniejszego, to nie są to takie małe kwoty. Chyba że ktoś więcej chce zrobić lub stały klient który nie narzeka. A niektórzy to by chcieli mieć naprawione w 5 minut, na poczekaniu i jeszcze żeby mu dopłacić że zmarnował swoje cenne 5 minut. Nieważne że przez 5 lat zebrało się tyle usterek że czasu na kilka miesięcy trzeba by było stracić. O dobre warsztaty coraz trudniej, ale z klientami też nie jest za ciekawie czasem

MODERATOR
MODERATOR
Awatar użytkownika

Klientów będzie zawsze duzo bo powypadkowe naprawia blacharz a elektoryk jak zaglada to tylko by zgasić kontrolkę. Ludzie potrafią wydać 90 tys. zł a nie dać 100 zł na diagnostykę Głupota staje się coraz bardziej kosztowna. Bedziemy mieli co robić jeszcze dlugo a jak kilku odpadnie ? Masz z tym problem ? Ja nie.

P.S.
Piszę brutalnie ale uczciwie

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Clio1faza2
Pojemność silnika: 1900
Typ silnika: F7P
Województwo: dolnośląskie
Podziękował: 6
Otrzymał: 69
Ja też nie. Tylko że zamiast terminów na za dwa tygodnie będziemy mieli miesiąc do przodu, jak w NFZ :lol: Ale to dobrze, bo można sobie wtedy wybierać roboty.

Z blacharzami to dobry temat do poruszenia. To co po nich zastajemy to jakaś masakra. Oni powinni mieć jakiegoś elektryka z zewnątrz, co przyjeżdża im na miejsce i robi tylko instalacje po dzwonach - nawet jakby klient miał dopłacać za takie usługi. Blacharze poskładają auto, instalację niedbale załatają a za pół roku wszystko gnije. O ile w ogóle dobrze podłączą. A klient potem płaci dwa razy za rozkładanie i składanie tego samego...

Jakiś czas temu robiliśmy auto po niezłym strzale - z dwoma wentylatorami chłodnicy, które nie działały. Prąd na wtyczce był ale masa jakoś dziwnie się wygaszała bo była tylko chwilę. Okazało się, że prądy do dwóch wentylatorów były, ale masa to był cyrk - przewody masowe obu wentylatorów były ze sobą złączone - ale do masy w ogóle nie szły :mrgreen: I tak to poskładali blacharze... kopiąc dalej znalazłem w miejscu masowym same oczko z wyrwanym przewodem. Przewód był uszkodzony, kolor się zgadzał więc spięli razem i zadowoleni ;)

MODERATOR
MODERATOR
Awatar użytkownika

Masy to nawet w aucie bez wypadku poprawiam przed zimą wystarczy 1/3 obrotu śruby. Warsztaty to zaniedbują bo brak masy poprawiony ale np. EGR wymieniony a ludzie płacą.Prąd to nie tylko napięcie ale też nateżenie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.