Forum Renault Clio

SERDECZNIE WITAMY NA FORUM PRZYJAZNYM WSZYSTKIM ŚRODOWISKOM MIŁOŚNIKÓW SAMOCHODÓW W INTERNECIE I POZA NIM
Dzisiaj jest 2019-07-21, 09:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Wprawdzie mam prawko od 12 lat, ale żona chciala zrobić: dojazdy do pracy i te sprawy. Na co należy zwracać uwagę? Może ktoś gdzieś niedawno zdawał?

Avancé
Avancé
Awatar użytkownika

Samochód: Clio1faza2
Pojemność silnika: 1400
Typ silnika: E7J
Rodzaj paliwa: benzyna
Województwo: śląskie
Podziękował: 0
Otrzymał: 8
moja siostra zawala kilka miesięcy temu (3-4) żona nie wykuje testów jak my kiedyś ABCD jest duzo scenek na ktorych trzeba zwracac uwage na [tralala] a na jazdach zalezy jak sie trafi na egazminatora i jesli zona ma okulary to musi miec zrobione badania i wazne zeby miala tez podbite na szkła kontaktowe bo jak sie trafi ..... to nie dopusci ;)

Débutant
Débutant

Samochód: Clio2faza1
Pojemność silnika: 1200
Typ silnika: B
Województwo: mazowieckie
Otrzymał: 0
Zarówno teoria jak i praktyka poszła za pierwszym razem. Na teorii jeden błąd i praktyce jeden (zgasł mi przy ruszaniu na wzniesieniu). Wewnętrzny w szkole oblałem chyba z 3 razy (stres). Jeździłem z instruktorem który był kolegą ojca więc śruba była mocno dokrecona. 10h dodatkowych godzin.
Testy - poświęcasz po około 30 min do 50 min (w zależności od postępów) dziennie na około 1 miesiąc przed egzaminem i praktycznie zdasz.
Pytania (ale bez odpowiedzi) znajdziesz na http://mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm
Testy z opracowaniami znajdziesz na http://www.ltesty.pl/testy/

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Clio1faza2
Pojemność silnika: 1900
Typ silnika: F7P
Województwo: dolnośląskie
Podziękował: 6
Otrzymał: 69
Moja ciotka zdaje prawko. Co do teorii to nieporozumienie. Są błędy, masę błędów. Sam znając dobrze przepisy i te testy (kiedyś szykowałem się na instruktora zanim jeszcze zostałem hobbystyczym elektrykiem samochodowym) to powiem tak - zdarzają się pytania, na które nie da się odpowiedzieć dobrze. Nie pamiętam jakie dokładnie, ale wygląda to tak, że wrzucam jeden arkusz i odpowiadam. Jest pytanie A B C. Zaznaczam B która wg mnie jest prawidłowa. Pod koniec testu wyrzuca że źle i prawidłowa odpowiedź to A. Kilka testów później trafiam na to samo pytanie - tak samo ułożone odpowiedzi. Zapamiętałem tamto więc zaznaczam A. Pod koniec okazuje się, że prawidłowa jest jednak B.
Ja rozwiązując te testy, zdaję raz na trzy próby.

Muszę przyznać, że te najnowsze testy są bardzo fajnie zrobione (np. w porównaniu do tych starych) jeśli chodzi o krzyżówki - jest pokazany widok normalnie zza kierownicy a nie z góry na skrzyżowanie. Jasno określone położenie pojazdu a nie tak jak w pierwszej wersji nowych testów (a i w starych też to miało miejsce) - że nie wiadomo o który pojazd chodzi. Natomiast ilość błędów i bzdurnych pytań bije tu rekordy. To tak, jakby ktoś ode mnie wymagał cały czas znajomości większości wzorów skróconego mnożenia.

Débutant
Débutant
Awatar użytkownika

Samochód: inny
Pojemność silnika: 1400
Województwo: mazowieckie
Otrzymał: 1
Ja zdawałem co prawda już kilka lat temu, ale to co mogę polecić to solidne przygotowanie się do zadań na placu manewrowym na egzaminie praktycznym. Jak się wyjedzie na miasto to bez ogromnego pecha albo wrednego egzaminatora, jeśli ktoś ogarnia podstawy jazdy i robi to ostrożnie, to da radę. Ale na placu już tak łatwo nie jest, zwłaszcza źle mi się kojarzy łuk do tyłu bo to jest tak odrealniona sytuacja przez brak możliwości korekty, że po prostu trzeba się go nauczyć "na pamięć". Warto, bo to zazwyczaj robi się go na samym początku egzaminu, kiedy też stres się najbardziej udziela, a jak wiadomo na stres najlepsze jest dobre przygotowanie :) Jak się wyjedzie z placu manewrowego to idzie z górki :)

Débutant
Débutant

Samochód: Renault
Pojemność silnika: 1500
Województwo: pomorskie
Zawsze można skorzystać z takiej pomocy jak chodzi o teorie za reklamę dziękujemy, natomiast do egzaminu praktycznego trzeba po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Débutant
Débutant

Samochód: Clio2faza4
Pojemność silnika: 1600
Rodzaj paliwa: inne
Województwo: śląskie
Dokładnie, ćwiczenia to podstawa.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.