Forum Renault Clio

SERDECZNIE WITAMY NA FORUM PRZYJAZNYM WSZYSTKIM ŚRODOWISKOM MIŁOŚNIKÓW SAMOCHODÓW W INTERNECIE I POZA NIM
Dzisiaj jest 2018-11-16, 18:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Débutant
Débutant

Samochód: Clio4faza1
Pojemność silnika: inna
Rodzaj paliwa: benzyna
Województwo: mazowieckie
Podziękował: 0
Otrzymał: 0
Drodzy użytkownicy,
Przede mną jest przegląd okresowy po 2 latach jazdy. Zakres serwisu obejmuje głównie wymianę oleju i kilkanascie punktów do sprawdzenia. Za taką drobnostkę serwis chce prawie 800pln w Warszawie. Czy znacie jakieś rozsądne serwisy w okolicach Wawy, które nie stosuja takich praktyk. Auto jest na gwarancji i naczytałem się, że aby jej nie stracić trzeba pojechać do atoryzowanego. Czy tak jest? Macie w tym jakieś doświadczenie?

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Thalia1faza2
Pojemność silnika: 1500
Typ silnika: K9K
Rodzaj paliwa: diesel
Województwo: śląskie
Podziękował: 315
Otrzymał: 190
machadz pisze:
Przede mną jest przegląd okresowy po 2 latach jazdy.

Jeśli auto ma 2 lata gwarancji i nie ma usterek, to nie ma sensu jechać do ASO (lepiej jechać do warsztatu specjalizującego się w obsłudze Renault). W ASO za 800 zł wymienią Ci olej i filtry oraz powiedzą, że wszystko jest OK (nawet jeśli by stwierdzili jakieś drobne usterki). Po co mają je bezpłatnie naprawić na gwarancji, jeśli klient przyjedzie z nimi już po gwarancji i wtedy wszytko naprawią za kasę.

P.S. Ja kupiłem nowe Renault w 2005r. i przeglądy miałem (zgodnie z instrukcją) robić co 30 tys. km lub co 2 lata (w zależności co pierwsze nastąpi). Po roku przy przebiegu 9,5 tys. km wymieniłem sobie olej i filtr oleju w silniku. Natomiast po 2 latach miałem przebieg 21 tys. km i teoretycznie miałem jechać na pierwszy (i ostatni) obowiązkowy przegląd do ASO. Oczywiście do ASO nie pojechałem (zrezygnowałem z drogiej ich pieczątki w książce serwisowej), przegląd z powodzeniem zrobiłem w innym warsztacie.

Débutant
Débutant

Samochód: Clio4faza1
Pojemność silnika: inna
Rodzaj paliwa: benzyna
Województwo: mazowieckie
Podziękował: 0
Otrzymał: 0
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli wykonam taki przegląd poza ASO nie stracę gwarancji? Mam przedłużoną gwarancję do 5 lat i w sumie nie chciałbym jej stracić.
I drugie jak znaleźć taki serwis w necie. Czy są jakieś strony www?
Dziękuję za odpowiedź.

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Thalia1faza2
Pojemność silnika: 1500
Typ silnika: K9K
Rodzaj paliwa: diesel
Województwo: śląskie
Podziękował: 315
Otrzymał: 190
machadz pisze:
Mam przedłużoną gwarancję do 5 lat i w sumie nie chciałbym jej stracić.

W takiej sytuacji lepiej jechać na przegląd do ASO. Przepisy dopuszczają serwis auta po za ASO, jeśli przegląd odbędzie się zgodnie z wymogami Renault, ale w praktyce i tak ASO może później kwestionować ten przegląd i robić problemy (jeśli ktoś decyduje się na przedłużenie gwarancji, to w praktyce wiąże się w tym czasie z ASO).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.