Forum Renault Clio

SERDECZNIE WITAMY NA FORUM PRZYJAZNYM WSZYSTKIM ŚRODOWISKOM MIŁOŚNIKÓW SAMOCHODÓW W INTERNECIE I POZA NIM
Dzisiaj jest 2018-12-13, 08:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Débutant
Débutant

Samochód: Clio3faza1
Pojemność silnika: 1500
Rodzaj paliwa: diesel
Województwo: łódzkie
Podziękował: 0
Otrzymał: 2
Witam jako że moje aktualne opony nie nadają sie już do niczego to pomyślałem aby kupić nowe. Aktualnie są 195/50 R16 i moje pytanie brzmi czy podeszły by opony 195/55 R16 ? lub jakie największe wejdą ?

Débutant
Débutant

Samochód: Clio2faza1
Pojemność silnika: 1900
Typ silnika: dTi
Województwo: wielkopolskie
Podziękował: 10
Otrzymał: 4
Po co większe opony? Licznik będzie przekłamywał. większa masa nieresorowana. Na sieci są kalkulatory zamienników opon.

Expérimenté
Expérimenté

Samochód: inny
Pojemność silnika: inna
Rodzaj paliwa: inne
Województwo: kujawsko-pomorskie
Podziękował: 132
Otrzymał: 156
Kolego nie kombinuj, w karcie pojazdu i certyfikacie dopuszczenia do ruchu masz wyraźnie napisane jakie parametry mogą mieć opony w Twoim pojeździe i nie jest to czcze gadanie ani mój wymysł, tylko testy laboratoryjne i certyfikacja pojazdu ....ale każdy chce poprawić fabrykę na własną rękę, ok rozumiem to, ale dlaczego kosztem swojego bezpieczeństwa i wygody użytkowania ?
Większa opona, większe opory, większe spalanie, gorszy komfort podróżowania, inne wskazania licznika, zmiana parametrów przyspieszeń i hamowania, większa podatność na aquaplaning no i chyba najbardziej odczuwalna negatywna sprawa to duże prawdopodobieństwo uznania naszej winy w razie wypadku i kontroli nad pojazdem przez biegłych ekspertów i zakład ubezpieczeń.
Producent robi badania ogumienia dla naszych pojazdów tak, aby uzyskać "złoty środek" pomiędzy komfortem, bezpieczeństwem a ekonomią. Oczywiście to Twój pojazd i możesz robić z nim co chcesz... tylko czy tak ważny jest wizerunek auta w porównaniu z bezpieczeństwem naszym i innych użytkowników. Nawet w warunkach technicznych w KD jest tylko jedno odstępstwo od certyfikacji wydanej dla danego producenta w odniesieniu do opon, a mianowicie to, że indeks prędkości dla opon zimowych może być obniżony o jeden próg, a cała reszta jest odstępstwem od homologacji wydanej dla pojazdu, czyli pozwolenia do poruszania się po naszych drogach, a każde takie odstępstwo dla doświadczonego Policjanta Ruchu Drogowego może być podstawą do zatrzymania DW. Nawet jeśli dzień wcześniej było auto badane na stacji diagnostycznej to policjant ma prawo to skierowania naszego pojazdu na powtórne badanie... o ile będzie mu się chciało tak zagłębiać.

Débutant
Débutant

Samochód: Clio2faza1
Pojemność silnika: 1200
Typ silnika: B
Rodzaj paliwa: benzyna
Województwo: mazowieckie
Podziękował: 0
Otrzymał: 0
Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc zapytam tutaj. Chodzi o opony zimowe, w standardowym rozmiarze a więc 195/50 R16.
Rozważam opcję budzetową w tym roku.
Co powiecie o takich Goodride SW601: https://www.oponeo.pl/model-opony/goodride-sw601
Czy lepiej pójść w kierunku Dębicy np HP2?
Czy ktoś z was miał doświadczenia z jedną lub drugą marką oponiarską?

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Samochód: Thalia1faza2
Typ silnika: K9K
Województwo: śląskie
Podziękował: 329
Otrzymał: 202
vallen pisze:
Rozważam opcję budzetową w tym roku.
Co powiecie o takich Goodride SW601: https://www.oponeo.pl/model-opony/goodride-sw601
Czy lepiej pójść w kierunku Dębicy np HP2?
Czy ktoś z was miał doświadczenia z jedną lub drugą marką oponiarską?

Dębica to typowa opona śniegowa, w różnych testach opon zimowych zawsze zajmuje pierwsze miejsca na ośnieżonej nawierzchni (nawet w porównaniu z oponami premium). Natomiast Goodride SW601 będzie lepsza na na suchej, a szczególnie na mokrej nawierzchni (w porównaniu do Dębicy HP2).

ZAŁOŻYCIEL
ZAŁOŻYCIEL
Awatar użytkownika

Samochód: Renault
Podziękował: 208
Otrzymał: 134
produkt niebezpieczny

Potrzebujesz porady dotyczącej CB radia :?:
Kliknij w logo poniżej:

Obrazek

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Francuz pisze:
produkt niebezpieczny

- "System szybkiego ostrzegania dla produktów nieżywnościowych (RAPEX)

Marka: DEBICA

Typ / numer modelu: 185 / 60R14 82T

Nazwa: Frigo 2 M + S

Numer partii / kod kreskowy: opony mogą być identyfikowane za pomocą numeru DOT na ścianie bocznej odczytu opony A5F8 MN1R 3417, A5F8 MN1R 3517, A5F8 MN1R 3617 lub A5F8 MN1R 3717

Typ ryzyka: Urazy

W trakcie procesu wytwarzania opona może ulec uszkodzeniu w obszarze perełek. Uszkodzenie obszaru perełkowego może spowodować utratę ciśnienia w czasie, co może prowadzić do wypadku.

Działania podejmowane przez podmioty gospodarcze: odzyskanie produktu od użytkowników końcowych, wycofanie produktu z obrotu (przez: producenta)

Opis: Opona zimowa do samochodu osobowego

Kraj pochodzenia: Polska"

P.S. Dobrze, że ja mam te opony w rozmiarze 175/65 R14 i nic złego się z nimi od lat nie dzieje :) (ale po takim ostrzeżeniu entuzjazm do Dębic mi radykalnie spadł, następne zimowe kupie Uniroyal MS Plus 77) :ok:

ZAŁOŻYCIEL
ZAŁOŻYCIEL
Awatar użytkownika

Samochód: Renault
Podziękował: 208
Otrzymał: 134
Bogdan61 pisze:
Francuz pisze:
produkt niebezpieczny

- "System szybkiego ostrzegania dla produktów nieżywnościowych (RAPEX)

Marka: DEBICA

Typ / numer modelu: 185 / 60R14 82T

Nazwa: Frigo 2 M + S

Numer partii / kod kreskowy: opony mogą być identyfikowane za pomocą numeru DOT na ścianie bocznej odczytu opony A5F8 MN1R 3417, A5F8 MN1R 3517, A5F8 MN1R 3617 lub A5F8 MN1R 3717

Typ ryzyka: Urazy

W trakcie procesu wytwarzania opona może ulec uszkodzeniu w obszarze perełek. Uszkodzenie obszaru perełkowego może spowodować utratę ciśnienia w czasie, co może prowadzić do wypadku.

Działania podejmowane przez podmioty gospodarcze: odzyskanie produktu od użytkowników końcowych, wycofanie produktu z obrotu (przez: producenta)

Opis: Opona zimowa do samochodu osobowego

Kraj pochodzenia: Polska"

P.S. Dobrze, że ja mam te opony w rozmiarze 175/65 R14 i nic złego się z nimi od lat nie dzieje :) (ale po takim ostrzeżeniu entuzjazm do Dębic mi radykalnie spadł, następne zimowe kupie Uniroyal MS Plus 77) :ok:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... Id,2463466

Potrzebujesz porady dotyczącej CB radia :?:
Kliknij w logo poniżej:

Obrazek

Supérieur
Supérieur
Awatar użytkownika

Bogdan61 pisze:

Tydzień temu kupiłem okazyjnie opony zimowe od kolegi Msilent (Nokian WR D3 z 2014r.), tutaj test tych opon :arrow: viewtopic.php?f=36&t=484 Stare opony zimowe miałem Dębicę Frigo 2 z 2005r. więc skorzystałem z okazji i zmieniłem opony na nowsze (miały być nowe Uniroyal MS Plus 77 ale trafiła się okazja). Opony już założone na koła i chociaż jeszcze śniegu nie ma, to widać różnicę, bo jeździ się na nich lepiej niż na Dębicach (mam nadzieję, że na śniegu będą też tak dobre jak Dębice).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.