Forum Renault Clio
http://klubrenaultclio.pl/

Problematyczna maska i podszybie
http://klubrenaultclio.pl/viewtopic.php?f=22&t=1730
Strona 1 z 1

Autor:  Borsucjusz [ 2018-07-01, 18:53 ]
Tytuł:  Problematyczna maska i podszybie

Nie będę zakładał osobnych tematów, a mam do poruszenia 2 kwestie.

Pierwsza - wycieraczka kierowcy po podniesieniu wspierała się na masce, a podczas podnoszenia miała 2-3 milimetrów luzu na trzpieniu. Żeby się dostać do mechanizmu wycieraczek i sprawdzić co się stało musiałem zdjąć podszybie. Okazało się, że wyrobiła się gumka-uszczelka otaczająca ruchomy trzpień wycieraczki. Nie wiem nawet czy da się coś takiego dokupić, zastosowałem druciarstwo i na wyrobionym odcinku dołożyłem gumowe oringi - spełniają swoje zadanie- jest sztywno. Jednak po zmontowaniu wszystkiego podszybie na rogach odstaje, musiało być podklejone(?). Jak to załatwić, bo przecież jeżeli będzie tak odstawać to zbierająca się pod spodem woda zniszczy blachę. Próbowałem podkleić na taśmę dwustronną to z jednej strony trzyma jako tako, z drugiej nie chce złapać wcale, za długi obszar odstaje. Rozwiązywał ktoś taki problem, może zmontować podszybie na silikon?
Obrazek

Druga sprawa - na masce pojawił mi się parch. Byłem zaskoczony, bo na całym aucie brak oznak jakiejkolwiek korozji. Sprawa jednak wydaje się poważniejsza, wygląda na wadę materiału, ponieważ bąble są zarówno od góry maski jak i od spodu. Z takim czymś się nie spotkałem, jakby rdza wychodziła od środka. Nie wiem co z tym zrobić, strach ruszyć, żeby się nie zrobiła dziura na wylot. Co prawda miejsce jest twarde, lakier nie odchodzi, ale jeżeli coś się da z tym zrobić to chciałbym się tym zająć jak najwcześniej.
Poglądowo:
Obrazek Obrazek
Obrazek

Autor:  Pejo [ 2018-07-02, 16:10 ]
Tytuł:  Re: Problematyczna maska i podszybie

To podszybie powinno wejść pod uszczelkę boczną szyby a nie opierać nie o nią. Dodatkowo sprawdź czy nie pękły zatrzaski w samym podszybiu.

Autor:  Borsucjusz [ 2018-07-04, 23:03 ]
Tytuł:  Re: Problematyczna maska i podszybie

Na 100% nie powinno wchodzić pod boczną uszczelkę, ponieważ jest to niewykonalne. Zerknij na jakiekolwiek Clio w okolicy, podszybie jest "na zewnątrz". Zatrzaski wszystkie są i trzymają, tylko że jest ich mało. Wydaje mi się, że winne są "bolce" łączące podszybie z błotnikiem - niby trzymają, ale wyglądają na wyrobione.

Co do maski - byłem u blacharza, stwierdził że robota nieopłacalna, ponieważ z malowaniem wyjdzie drożej niż zakup całej maski. Zatem póki nie odpada będzie jak jest.

Autor:  Pejo [ 2018-07-05, 19:20 ]
Tytuł:  Re: Problematyczna maska i podszybie

OK przyjże się Clio od sąsiad.

Autor:  xlar [ 2018-07-06, 14:49 ]
Tytuł:  Re: Problematyczna maska i podszybie

Na moje oko, to wysunęła Ci się zapinka i teraz zamiast wejść pod blachę, to jest nad nią i dlatego Ci odstaje. JEśli kombinowałeś z podszybiem bez ściągania ramion wycieraczek, to tak się zdarza. Zrzuć ramiona i załóż po prostu poprawnie. Całe podszybie (2 części) nasuwa się tak samo, najpierw pod kątem do płaszczyzny montażu a potem jak zawias przekręcasz i ładnie wchodzi.

Autor:  hipeck [ 2018-07-06, 21:50 ]
Tytuł:  Re: Problematyczna maska i podszybie

U mnie od zawsze jest na bocznych uszczelkach. I niestety dostaje się tam syf, więc po prostu go usuwam od czasu do czasu. pozdr

Autor:  Borsucjusz [ 2018-07-06, 22:01 ]
Tytuł:  Re: Problematyczna maska i podszybie

Jak wspominałem ściągałem wycieraczki, bo z nimi był problem i z tego powodu musiałem zdemontować podszybie. Tylko zanim cokolwiek ruszyłem wszystko ładnie przylegało, a po zmontowaniu rogi podszybia odstają. Wydaje mi się, że były przyklejone na taśmę dwustronną albo jakiś rodzaj gumowatego kleju. Miałem nadzieję, że ktoś się orientuje co tam było...

Autor:  xlar [ 2018-07-08, 13:58 ]
Tytuł:  Re: Problematyczna maska i podszybie

To tylko kwestia spasowania elementów i zaczepów

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/